Okolí - Villa Adele, Chorvatsko

Okolí

Maslenica

Maslenica je poklidná obec na pobřeží zálivu zvaného Karinské moře, který se nachází na konci tzv. Novigradského zálivu. Pokud jste někdy navštívili Zadar pozemní cestou, Maslenici jste míjeli při přejíždění Karinské úžiny po Maslenički mostu.

Ať už máte rádi chorvatské oblázkové pláže, promenády podél pobřeží nebo restaurace s výhledem na moře, přijdete si v Maslenici na své.

Zadar

Kdo by neznal Zadar – starobylé město s bohatou minulostí, které prošlo „rukama“ řadou různých vládců od Julia Caesara, přes Habsburky až po Napoleona.

Na své si zde přijdou především milovníci památek. Prohlédnout si zde mimo jiné můžete Římské fórum, chrám a baziliku, mnoho kostelů a klášterů ze středověku a nebo také obranný systém Zadaru, který je dokonce zapsán na seznam světového dědictví UNESCO.

Zadar je také významnou dopravní křižovatkou. Nachází se v bezprostřední blízkosti dálnice A1 ze Záhřebu do Dubrovníku. Ze zadarského přístavu se pak můžete plavit přes Jaderské moře např.přímou linkou do italské Ancony.

Národní park Krka

Národní park Krka,  který je známý především svými kaskádovitými vodopády byl založen v roce 1985. Naleznete ho poblíž známého města Šibenik a z vily Adele sem dojedete zhruba po 50 minutách cesty.

Národní park Paklenica

Krasový říční kaňon Paklenica, který je také chorvatským národním parkem se nachazí nad městem Starigrad. Je „rozdělen“ na dva kaňony – Mala a Velika Paklenica. Ve Velike Paklenici se nachází známá hora Anića Kuk, populární zejména mezi lezci, pro než je jednou z nejvyhledávanějších evropských oblastí pro tzv. sportovní lezení.

Vinjerac

Malebné městečko Vinjerac je místem, které také rozhodně stojí za návštěvu. 

Pariževačka glavica

Vinnetou, slavný hrdina Karla Maye, dětský hrdina mnoha generací známý především z filmů německého režiséra Haralda Reinla. Víte, kde se natáčely scény puebla Apačů? Ano, tipujete správně – na okraji kaňonu řeky Zrmanja zvaném Pariževačka glavice. Toto místo je známé také pod názvem Winettou lager pueblo. Výhledy z něj jsou přímo úchvatné. Ostatně přesvědčete se sami v naší fotogalerii a nebo ještě raději osobně.